קורס גוף-הנפש: "להיות כאן"

"להיות כאן" – זה להיות קרוב, קשוב ובעיקר כן. כן עם עצמך, עם התחושות שלך, עם הרגשות. בתוך הכן הזה, שיש בו כמובן גם את מילת ההסכמה, ההיפך מסירוב, שתולה האות א' ולא בכדי: אדם, איש, אישה, אהבה, אמת, אמון, אדמה – כולם א'. זוהי אות שיש בה התחלה, בדיוק כמו בנו, שנמצאים עכשיו כאן – אולי על סף משהו חדש

קורס "להיות כאן" אינו מתהדר בשום תיאור מסובך או מרשים. הוא בא להתבונן בשקט, מקרוב, במי שנמצא כאן. ולעשות זאת בכנות. ממקום אמיתי ונקי. אם תבחרו להגיע אליו – זה כי אינכם רוצים להרוויח דבר. אם תבחרו להגיע – זה מתוך הבנה שלא אגלה לכם דבר שלא ידעתם. אם תבחרו להגיע – יהיה זה מתוך הבנה שלא אפתור עבורכם בעיות, זו נשארת חובתכם האישית ויכולתכם הבלעדית. אם תבחרו להגיע יהיה זה באחריותכם. אחריות להירשם, אחריות להגיע למפגשים (ובזמן), אחריות ללמוד, אחריות להתפתח ולעבוד – אחריות לעצמכם. אם תבחרו להגיע – זה כי אמרתם כן לעצמיכם.

אחריות שהיא חובה וחובה שהיא זכות

יחד נצא למסע של לימוד והתנסות משותפת, שיאפשר לנו בסופו של דבר לפתוח דלת לראייה קצת אחרת. נעבור כברת דרך שבה, מבלי פחד, נפרק, נבחן, נטלטל – ולא בהכרח "נתקן". כנראה נבנה מחדש – נחווה שינוי.
שנים של חקירה, התבוננות, למידה, שהיו בהן גם טלטלות, כאבים וכישלונות, הובילו אותי למקום אחד – אליי. אל הנפש שלי, אל הגוף שלי – כי הכול קורה שם, מתחיל ומסתיים.

קדמו לקורס הזה מספר מחזורים של קורס "גוף-הנפש" קצרים יותר, שמיקדו את המבט בגוף כמפה של הנפש. הלימוד המשותף הוליד תובנה ברורה, שכבר חיכתה שם זה מכבר: גם הנפש היא מפה של הגוף.
את הגוף אנחנו רואים ומרגישים על-ידי מגע, לכן זה לכאורה פשוט יותר. את הנפש לא ניתן לראות בעין או לזהות על-ידי מגע ומכאן המורכבות, לכאורה. רק לכאורה.

זו ההזדמנות שלנו להטיל ספק, לבחון ולהעמיק בכל האמיתות שהורגלנו בהן, בכל האמונות שהשתרשו בנו.
מדוע חשוב לראות את הדברים משני הכיוונים? מה המשמעות של הדו-סיטריות הזו עבורנו? נדמה לי שהעת האחרונה סיפקה לנו מספיק חיזוקים לעובדה שאנו יחידה שלמה, הוליסטית, ושני מרכיבי היסוד הללו, גוף ונפש, שלובים יחד, משפיעים ומושפעים האחד מהאחר ללא הפסקה ובאינספור אופנים.

מגוון הנושאים רחב משתנה ומתפתח ממפגש למפגש:

מפגש 1: אחריות שהיא חובה, חובה שהיא זכות.

מפגש 2: לשבור לפרק – להישבר להתפרק.

מפגש 3: הקשר בין הסחת דעת לבריחה – ניתוק לעומת נוכחות.

מפגש 4: דפוסים – כיצד הם נבנו הדפוסים שלנו ואיך הם משפיעים עלינו?

מפגש 5: חמישה מקורות השפעה – גופני (פיסי), מנטלי – נפשי, גנטיקה, סביבה, תזונה – הזנה.

מפגש 6: גוף-הנפש: הגוף כמפת הנפש לפי חלוקה (מעלה – מטה, ימין – שמאל, ראש – גוף).

מפגש 7: כפות הרגליים והסיפור שהן מספרות (אנטומיה, מבנה פיסי, משמעות מנטלית, רפלקסולוגיה).

מפגש 8: כפות ידיים (וזרועות) והסיפור שהן מספרות (אנטומיה, מבנה פיסי, משמעות מנטלית, מגע – תאי יוגה).

מפגש 9: כתפיים-בית חזה והסיפור שהם מספרים לנו (אנטומיה, הגנה ופחד).

מפגש 10: אגן – מרכז הרגש והיצריות. איפה זה פוגש אותנו? מה המשמעות? כיצד המיניות שלנו מתבטאת באגן ומה היא אומרת עלינו?

מפגש 11: מנגנון הכאב – כיצד הפך הכאב לכלי לניהול עצמי? ומה בין כאב לסבל? התמודדות ממקום אחר עם כאב.

מפגש 12: פרקטיקה – אורזים את התרמיל. מה אני לוקח, איך אני יוצא מכן ואיפה מתחילה הדרך? סיכום הקורס.

בקורס נבין בכל פעם מחדש מהו הבסיס המשותף לכולנו כדי שנוכל לעבוד יחד, ומה שונה ונעשה לחוד. נלמד את מבנה ומראה הגוף הפיסי ונבין כיצד הוא מספר את סיפור חיינו המפורט. ננסה לחקור ולהבין כיצד השפיעו תהליכים מנטליים ונפשיים על המראה הפיסי שלנו. נבין מי אנחנו – שלמים כפי שאנחנו ( ונפסיק להילחם במי שאנחנו).
כמו תמיד, אני נוהגת לאסוף ולצרף יחד: פילוסופיה של היוגה, בודהיזם, מדע ואנטומיה, פסיכולוגיה, רוח וניסיון חיים, תנועה, מילה וגם את השקט שבין כל אלה.

אני מאושרת לחלוק אתכם את הקורס המורחב, 12 מפגשים בני שלוש שעות כל אחד. כל מפגש כולל חלק פיסי (תרגול יוגה ויציבה) וחלק תאורטי.

המפגשים יערכו בימי שישי, בין השעות 10:00 ל-13:00 בסטודיו הקסום שלי yogamind
רח' קפלנסקי 20 גבעתיים. השיעורים יועברו גם בזום ויישמרו למשך שבוע, לטובת אותם שמכל סיבה שהיא נבצר מהם מלהשתתף באחד או יותר מהמפגשים.

עלות הקורס 1,690 ₪ (250 ₪ דמי הרשמה יקוזזו מעלות הקורס).

לפרטים נוספים והרשמה: לימור מילוסלבסקי 052-2353131

 

 

לימור מילוסלבסקי – מורת דרך לחיים ומורה ליוגה

אני ילידת צפת, נשואה ואמא לשלושה. במהלך 25 השנים האחרונות, מחצית מחיי, אני לא רק רוכשת השכלה (רואת חשבון, כלכלנית, תואר שני במימון, לימודי יוגה, לימודי גוף ונפש, לימודי יציבה וטיפול ועוד), אלא גם בוחרת לחקור – כל יום מחדש.

מלמדת יוגה מזה עשור ומטפלת ומסייעת בריפוי אנשים, כשהמטופל העיקרי שלי לאורך השנים הוא: אני.
הקמתי את סטודיו yoga mind כמרחב לתרגל יוגה, להיפגש, לדבר, ללמוד לחקור ולהירפא. את מפגשי הקורס החלטתי לקיים מתוך רצון להעביר הלאה תובנות שאספתי, דרכים שמצאתי, כלים שפיתחתי.

"התשוקה הגדולה שלי היא לאפשר לכל אדם שעובר דרכי להיות עצמאי , ללמד אותו כיצד לומדים, כיצד להפוך את כל מה שאספנו במהלך חיינו לאוצר."

עד לפני זמן לא רב הכאב הפיזי (ולא כתוצאה מעבודה פיזית), היה מנת חלקי בעוצמה ובקביעות לאורך קרוב לשלוש שנים. כמתרגלת יוגה העמקתי בדברים, חשבתי שאני מבינה מה זה גוף-הנפש. אבל הכאב לא פסק. הלכתי לרופאים, עשיתי בדיקות, דמיינתי כל מחלה אפשרית. ניסיתי לומר גם לנפש שהכול טוב, בתקווה שזה יעבוד…

ידעתי שמשהו חייב להשתנות. חיפשתי ולא מצאתי – עד שעשיתי מעשה ש"הפך לי את הראש". זה היה כמו מגע של קסם. כדי לשנות הייתי צריכה לשחרר את אותו הדבר שהחזקתי כל כך הרבה זמן. התנועה היא שהובילה אותי והאומץ איפשר לי לא לפחד לשנות. קוראים לזה "חקר העצמי". הכול ועוד, כשניפגש.